reklam

UNUTMAYIN “ORMANLAR SADECE AĞAÇ DEĞİL; HAYATTIR”

08 Temmuz 2021 - 12:34 'de eklendi ve 54 views kez görüntülendi.
resim
reklam

Kadirli Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı ekipler, İlçe Müdürü Adem Sarıbıyık önderliğinde yaz aylarının gelmesiyle artan orman yangınlarına organize müdahaleleriyle vatandaşın takdirini topluyor.

İl ve ilçe genelinde artan yangın tehditleriyle mücadelede önemli bir sorumluluk üstlenen Kadirli Orman İşletme Müdürlüğü Ekipleri gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor. Sadece Kadirli, Sumbas, Bozkuyu, Bağdaş, Savrun, Yeşilyayla değil il genelinde de faaliyet gösteren Kadirli Orman İşletme Müdürlüğü Ekipleri, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş İl Müdürlükleriyle de organize bir şekilde çalışmalar yapıyor. Osmaniye’ye bağlı 9 köye de hizmet götüren ekipler cansiperane bir şekilde mücadele ederek bölgede meydana gelen yangın ve doğal afetlerden vatandaşın ve doğanın daha fazla zarara uğramaması için çalışıyor.

Kadirli Orman İşletme Müdürlüğü, kendine bağlı olan 6 orman işletme şefliği ekibi ile 159013,9 hektarlık ormanlık alanın bakım ve korumasını sağlamak için hız kesmeden mücadelesine devam ediyor. Siz de bu mücadeleye destek olmak istiyorsanız doğayı koruyun ve ormanlarımızda, piknik alanlarımızda daha dikkatli davranın. Unutmayın “Ormanlar sadece ağaç değil hayat, sağlık, mutluluk ve huzurdur”.

reklam